NVIDIA RTX 3060 Ti با قیمت 300 دلار به بازار نزدیک می‌شود!

NVIDIA RTX 3060 Ti با قیمت 300 دلار به بازار نزدیک می‌شود!

NVIDIA RTX 3060 Ti، کارت گرافیک میان‌رده‌ای که با قیمت ۳۹۹ دلار و سریعتر از هم‌نوع خود یعنی SUPER RTX 2080 خواهد بود.

تصاویر و عملکرد کارت گرافیک آینده NVIDIA RTX 3060 Ti از Videocardz به بیرون درز کرده‌است. کارت گرافیک RTX 3060 Ti انویدیا دارای ۴۸۶۴ هسته CUDA است. و سریعتر از RTX 2080 SUPER هم‌رده خود خواهد بود. و قیمت آن نیز فقط ۳۹۹ دلار آمریکا است. انتظار می‌رود این کارت در اوایل ماه دسامبر راه ‌اندازی شود. و باید گفت به نوعی میان رده قدرتمند NVIDIA باشد.

NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti دارای پردازنده گرافیکی GA104-200 با ۴۸۶۴. هسته CUDA و ۸ گیگابایت حافظه GDDR6 با کلاک ۱۴ گیگابیت بر ثانیه است. عرض باس برای پهنای باند ۴۴۸ گیگابایت بر ثانیه، پهنای باند ۲۵۶ بیت خواهد بود. از آنجایی که برد به برق کمتری احتیاج دارد. TBP باید در حدود ۲۰۰ وات باشد و طراحی مرجع نیز در حدود ۱۸۰ وات باشد. این یک افزایش ۵ وات نسبت به RTX 2070 در ۱۷۵ وات و مطابق با چگونگی انتظار ماست که از نظر بازده انرژی در مقایسه با گره های TSMC منصفانه شود. پیش‌بینی می‌شود این محصول ۳۹۹ دلار قیمت داشته باشد و از ۲ دسامبر راه اندازی می‌شود.

نسخه Founder از زیبایی مشکی متالیک RTX 3080 و RTX 3090 که اکنون در بازار وجود دارد، بهره می‌برد. هر دو فن این گرافیک، در بالای کارت قرار دارند و یک برش کوچک در صفحه پشتی دیده می‌شود. شکل و فرم کلی نسخه بنیانگذار با سری RTX 3000 بسیار مطابقت دارد. فن در انتهای کارت قرار است هوا را از طریق هیت سینک و پایین آن عبور دهد. این یک فلسفه طراحی جالب در مقایسه با کارت‌های گرافیک ابتدای این دهه است.

پردازنده ۶ نانومتری Mediatek MT689X بزودی معرفی خواهد شد

بخاطر داشته باشید که دلیل کوچک نبودن کارتهای RTX 3090 و RTX 3080 NVIDIA در عملکرد ، به دلیل در تنگنا بودن موتورها و باینری‌های آن است که برای اداره این مقدار هسته طراحی نشده‌اند. ما می‌دانیم که سخت افزار و درایور به دلیل عملکرد معیار این کارت‌ها در نرم‌افزاری مانند vRAY و Octane به صورت خطی مقیاس می‌گیرند. که برای کنترل مقدار زیادی از قدرت گرافیکی طراحی شده اند. این بدان معناست که وقتی هسته ها را پایین می آورید ، عملکرد به صورت خطی پایین نمی آید.

این کارت گرافیک با قیمت ۳۹۹ دلار و طی هفته های آتی وارد بازار خواهد شد. البته انویدیا گفته است که در ابتدا، سفارشات محدودی را قبول خواهد کرد و نهایتاً این محصول در ماه های آینده به تولید انبوه خواهد رسید و در دسترس مشتریان قرار می گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *